• XXIII Gminny Konkurs Poezji i Prozy Patriotycznej

• 16 maja odbył się XXIII Gminny Konkurs Poezji i Prozy Patriotycznej . Aleksandra Tyda i Marta Wojtas zajęły miejsca 1. w kategorii kl. 4-6, Zuzanna Rembisz miejsce 2. w grupie kl. 7-8, a Kinga Hennik miejsce 3. wśród najmłodszych. Gratulujemy sukcesu.

• Konkurs Leksykalno-Gramatyczny z Języka Angielskiego

• 25 kwietnia odbył się w naszej szkole Konkurs Leksykalno-Gramatyczny z Języka Angielskiego. Do rozwiazywania trudnego testu przystapiło 16 uczniów. Zwyciężczynią konkursu okazała się uczennica klasy 8a Zuzanna Rembisz. Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się odpowiednio Szymon Giersz z klasy 6b i Maja Kwasigroch z 8a. Zwycięzcom gratulujemy świetnych wyników i życzymy powodzenia w dalszej nauce języka angielskiego!!!

• Zebrania rodziców

Listy dzieci do oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych znajdują się w zakładce REKRUTACJA.

• Sukces DOMINANTY

• Wielkie muzyczne emocje towarzyszyły uczniom uczestniczącym w XXIII Gminnym Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej - Pro Patriae. W kategorii zespołów I miejsce wyśpiewał szkolny zespół wokalny - DOMINANTA. Marta Wojtas w kategorii solistów uzyskała I miejsce.

Brawo dziewczyny!

• Debiut Mai

• Maja Babińska, uczennica kl.1b zajęła Vlll miejsce w Gdańsku, a w Zblewie Vl w kategorii dzieci do lat 8 w gimnastyce.

• "Nie patrz wilkiem na wilka"

• Amelia Gabrych, Nadia Hryniewska i Wojciech Pieczka z klasy 4c zakwalifikowali się do finału XXVII edycji konkursu "Przyroda wokół nas". Tematem przewodnim był wilk, dlatego uczestnicy wykonywali plakat społeczny "Nie patrz wilkiem na wilka" Gratulujemy!

Finał -15 czerwca w Pile.

• Gminny konkurs historyczny

• ​​​​Dzieje państwa i narodu polskiego podczas II wojny światowej​​​​​​​

W piątek 21 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Tucholi miał miejsce gminny konkurs historyczny pt. Dzieje państwa i narodu polskiego podczas II wojny światowej. Uczestnicy przez 60 minut rozwiązywali test składający się 31 zadań.
            Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów z klasy 8 A. Wśród laureatów konkursu znaleźli się: Zuzanna Jaszkowska, która zajęła II miejsce oraz Remigiusz Suwalski, który otrzymał wyróżnienie.
            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
          • Kolejny sukces naszych siatkarek! 🏐

• ​​​​​20 marca nasza siatkarska drużyna dziewcząt odniosła wspaniały sukces wygrywając ćwierćfinał wojewódzki.

I miejsce  zapewniły wygrane dwa mecze z SP nr 4 Chełmno i SP Wiśniewa.Dalszy etap to półfinał wojewódzki, który odbędzie się 27 marca w Bydgoszczy.

Gratulacje dla całego zespołu za awans do grona sześciu najlepszych szkół w województwie!

• Pierwsza pomoc

• W ubiegły piątek 17 marca br. w klasie 6 a odbyły się zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Pokaz i szkolenia przeprowadzili fachowcy ratownictwa medycznego Szpitala Tucholskiego: pani Irena Wamka i pan Mateusz Przytarski. Uczniowie znacznie poszerzyli posiadaną już wiedzę. Szczególnie ważne było zdobycie praktycznych umiejętności dzięki pracy na profesjonalnym sprzęcie edukacyjnym i ratowniczym.

Dziękujemy serdecznie Państwu ratownikom, którzy zadeklarowali dalszą współpracę ze szkołą.

• Mistrzostwa Powiatu Tucholskiego w siatkówce dziewcząt klas VII - VIII

• W zawodach rozgrywanych 8 marca, w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej wzięły udział cztery drużyny. Turniej wygrała reprezentacja naszej szkoły. Dziewczęta wygrały wszystkie mecze i na koniec rywalizacji odebrały złote medale. Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodniczek!!!

Klasyfikacja Końcowa:

I miejsce - SP nr 2 w Tucholi

II miejsce - SP nr 3 w Tucholi

III miejsce - SP w Cekcynie

IV miejsce - SP w Legbądzie

• Ćwierćfinał wojewódzki czwórek siatkarskich dziewcząt

• 2 marca w Tucholi odbył się ćwierćfinał wojewódzki czwórek siatkarskich dziewcząt. Nasza drużyna zajęła w nim drugie miejsce ulegając tylko zawodniczkom z Bydgoszczy.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

I miejsce - SP nr 9 Bydgoszcz

II miejsce - SP nr 2 Tuchola

III miejsce - SP Wiśniewa

IV miejsce - SP  Żołędowo

Gratulacje!!!

• Alfik Matematyczny

• Dnia 23 listopada 2022r. odbyła się XXVIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny.

W ostatnich dniach od organizatora otrzymaliśmy wyniki i dyplomy.

Nasza szkoła po raz czwarty przystąpiła do Alfika. Testy pisało łącznie 34 uczniów z klas 1-6.

Naszymi laureatami – zdobywając wysokie wyniki zostali:

Aleksander Kram, kl. 5b – 5 miejsce w województwie

Kacper Szczukowski, kl. 4a – 14 miejsce w województwie

Oliwier Napiontek, kl. 4b – 19 miejsce w województwie

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy od organizatora oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.

Uczestnikom Alfika składamy serdeczne gratulacje i życzymy wielu sukcesów!