• Powiatowy Konkurs Językowy

• 23 kwietnia 2024r.  Olena Ossowska z klasy 7b i Bartosz Paradowski z klasy 7a reprezentowali naszą szkołę w dwujęzycznym Powiatowym Konkursie Językowym SP1 Tuchola.

Poszło im rewelacyjnie i zdobyli najwyższe miejsce! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”

• Awans do Finału Powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii U-10 chłopców uzyskała Szkoła Podstawowa nr 2 w Tucholi 👏

Szkoła Podstawowa nr 2 Tuchola pod opieką p. Jacka Jeziorskiego oraz p. Macieja Landmessera zakwalifikowała się do finału powiatowego.

Wyniki Finału Gminy Tuchola Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii U-10 chłopców rozegranego w dniu 6 kwietnia 2024 roku na boisku orlik w Tucholi.

W powiecie tucholskim rozpoczęły rozgrywki piłkarskie Ogólnopolskiego Turnieju " Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". p

Pierwsi do rywalizacji przystąpili zawodnicy w kategorii U-10 chłopców walczący o mistrzostwo Gminy Tuchola.

Podczas tego turnieju swoje umiejętności piłkarskie zaprezentowały następujące zespoły:

- Szkoła Podstawowa nr 1 Tuchola

- Szkoła Podstawowa nr 2 Tuchola

- Szkoła Podstawowa nr 3 Tuchola

Zawody rozegrane zostały na orliku w Tucholi . Zawodnicy podczas spotkania występowali w składach sześcioosobowych (pięć zawodników polu plus bramkarz). Każdy mecz trwał 2x15 minut. Wszystkie spotkania sędziował Henryk Sala.

• IV Turniej Baśniowy w Karolewie

• W piątek 5 kwietnia Agata Spica i Nela Jasnoch wybrały się do Karolewa, by wziąć udział w bardzo uroczystym wręczeniu nagród dla uczniów, którzy wyróżnili się w IV Turnieju Baśniowym. O laury rywalizowało 130 uczniów w 3 kategoriach wiekowych.

Agata Spica z kl. 6 a za baśń "Zamknięty w wirtualnym świecie" została uhonorowana 3. miejscem, a Nela Jasnoch z kl. 6 b za baśń "W drodze do słodkiego skarbu" uzyskała wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy reprezentantkom naszej szkoły!

• Gminny Konkurs Ortograficzny "O Pióro Burmistrza" ✍️✒️

• W kategorii klas 4- 6 Aleksander Kram z kl. 6 zajął II miejsce.

Natomiast w grupie kl. 7- 8 Zuzanna Jankowska z kl. 7b zajęła zaszczytne I miejsce i otrzymała pióro z rąk burmistrza- Tadeusza Kowalskiego. Tuż za Nią uplasowała się Julia Szwemin z kl. 7a